Telefonlar İçin En İyi 2 Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Uygulaması!

Günlük hayatta çok fazla olmasa bile hepimiz fotoğraf çekiliyoruz. Bazen bu fotoğrafları sevmiyor, belki de ufak bir dokunuşla daha güzel hale getirmek istiyoruz. Bu ufak dokunuşları yapmak için telefonumuzda bulunan “Düzenle” kısımları ise bazen yeterli kalmayabiliyor. Bu tarz durumlarda fazladan uygulamalara ihtiyacımız olabiliyor.


Bilgisayarda bu tarz uygulamalar çoğunlukta ve neredeyse çoğunluğu işimizi görebiliyor. İşin telefon kısmına baktığımızda ise biraz daha zorlanacağımızı anlayabiliriz. Günümüze yakın baktığımızda bunun biraz daha tersini yaşadığımızı yeni çıkan uygulamalara da bağlayabiliriz. Ben kendimin de kullanmış olduğu ve gayet memnun kaldığım üç uygulamayı sizlerle paylaşmak istedim. Belirtmek isterim ki bu üç uygulamada ücretsiz fakat belirli fiyatlar karşılığında iç satın alımlar ve yükseltmeler mevcut. İki uygulama arasında belirli sıralama olmamakla birlikte bu iki uygulama bana göre en iyi olarak seçilmiştir.


1-Canva


Canva, fotoğraflarınızı istediğiniz gibi düzenleyebileceğiniz bir uygulama. Sadece düzenleme ile kalmayıp isterseniz kendinize bir logo, isterseniz düğün davetiyesi, isterseniz de reklam afişi gibi birçok tasarım oluşturabilirsiniz. Bunun yanında size hali hazırda birçok şablon sunmaktadır, isterseniz bunları kullanıp üzerinde düzeltmeler de yapabilirsiniz. Size sunmuş olduğu bileşenler ve fotoğrafları da unutmamak lazım.

Bazı bileşenler ve fotoğraflar için 1$ gibi bir ücret ödemeniz gerekebiliyor tabi bu size kalmış bir karar, isterseniz ücretsiz olanları da kullanabilirsiniz. Canva Pro’ya yükselterek bazı özel özellikleri de kullanıma açabilirsiniz. Canva Pro’yu denemek isterseniz size 30 gün gibi bir süre tanıyorlar. Tasarımlarınız da kullandığınız ücretli görsellerin gelirlerini ise Avustralya’daki yangınlara destek için kullanacaklarını da belirtmiş bulunuyorlar

Canva tasarım oluşturma ekranında bulunan
 “Fotoğraflar” kısmına tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan yazı

Canva, uzun zamanlar önce keşfetmiş olduğum bir uygulama. Canva’ya telefonlar için Google Play Store’dan ve App Store’dan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar kullanan kişiler Canva’nın internet sitesinden Canva’yı rahatça kullanabilirler.

2- PicsArt


PicsArt, fotoğraflarınızı düzenleyip kolaj yapabileceğiniz bir uygulama. Eskiden şahsen kullandığım ve birçok işimde beni yarı yolda bırakmamış bir uygulamadır. Çoğu işinizde kullanabileceğiniz, özellikle günlük çekilmiş olduğunuz fotoğrafları düzenlemekte işinize çok yarayacaktır. PicsArt toplam indirme sayısı 700 Milyona ulaşmış bulunmaktadır.

PicsArt’ın içinde ücretli özellikler ve pro sürümüne yükselme bulunmaktadır. Bunun yanında ise ücretsiz özelliklerinden yararlanabileceğiniz bir uygulama.

PicsArt’a Google Play Store’dan ve App Store’dan ulaşabilirsiniz…
PicsArt’da sadece telefon kullanıcılarıyla kalmayıp bilgisayar kullanan kişiler içinde internet sitesi üzerinden hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top